מילון מונחים

אוסטרי – וילון בד אשר מגיע עם סרט מיוחד בחלקו העליון, ובחלקו התחתון מעוצב בצורה גלית מלמעלה למטה. זהו וילון בעיצוב קלאסי שמתאים לחדרים גדולים.

בדי  האפלה – בדים שמטרתם להאפיל את החדר. מדובר בבדים אטומים היטב שיוצרים חשכה מוחטת בחדר. נהוג להשתמש בהם בחדרי שינה וסלון.

בדי הצללה – בדים אשר מצד אחד מסננים את קרני השמש ומצד שני מאפשרים כניסה של אור לחדר. מתאימים לחדרים שסובלים משמש חזקה.

בלאט – וילון המעוצב בקפלים שונים של בדים שקופים ורכים, אשר מחוברים למסילה. ניתן לסובב את הבד על ידי שרשרת מיוחדת.

בלון – וילון אשר נתפר עם סרט בחלקו העליון, ומאפשר לאסוף אותו בצורה גלית. מתאים לחדרים שונים בבית.

גלילה – סוג הוילון הוותיק והמוכר ביותר. מתקינים מוט מעל הפתח, ממנו יורד הוילון אשר נגלל בצורות שונות. ניתן להתקין על המוט בדים מסוגים שונים לגלילה.

דואט – וילון בעל שתי שכבות בד, אשר משמש חלונות ופתחים בעלי צורות הנדסיות מיוחדות ולא בהכרח חלונות רגילים. צורתו הייחודית משמשת לחוסם של קרינה ושל אור.

השחלה – וילון שנתפר ישירות אל המוט בחלקו העליון. יוצר למעשה מערכת אחידה של מוט ווילון. מתאים לסלון ולחדרי שינה, נחשב לוילון שמרני יותר מוילון לולאות.

וינט– גרסה מעודכנת לוילון רומי. מצד אחד הוא מכיל את המראה הרומי המיוחד ומצד שני, יש לנו מנגנון הפעלה מיוחד וקל.

ורטיקאלי – וילון אשר מתבסס על פסי אורך מלמטה עד למעלה. מתאים למי שמחפש וילון הצללה לחדרים בבית או במשרד.

טורבו – מנגנון שמיועד לוילונות חשמליים, ומאפשר לעלות ולהוריד את השלבים במהירויות שונות. מתאים לבית ולמשרד.

לולאות – וילון אשר מתבסס על לולאות בד שמוכנסות אל תוך מוט הנמצא בחלקו העליון. היתרון שלו הוא שניתן להעביר אותו ממוט למוט ולנייד אותו בקלות מחלון לחלון.

לומינט – וילון רך עם קפלים ומסילות מיוחדות אשר מאפשרות לסובב ולהסיט את הבדים. מעוצב בסגנון ייחודי אשר מתאים לבתים פרטיים בעיקר.

מיקדו – וילון בעל גוונים של עצי במבוק, נגלל מעלה ומטה בצורה פשוטה, מתאים לבתים פרטיים אך נהוג להשתמש בו גם בבתי הארחה שונים.

נואט – וילון נקי ואלגנטי, אשר מגיע עם בדי הצללה שמכניסים מעט אור לחדר, וכן יכולים להגיע עם בדי אפלה שיוצרים חשכה מוחלטת.

פאנלים – וילון הבנוי ממספר מסלולים ברחבים שונים, על כל אחד מהמסלולים אפשר למצוא בד מסוג אחר. יוצר שילוב מעניין של בדים ועיצובים.

פלדים – וילון שמכיל בד מתכווץ. יכול להתאים לחלונות בסדרי גודל שונים, בחדרי שינה, סלון וחדרים אחרים בבית.

פליסה – וילון עם בד שמעוצב בצורת זיגזג אנכי. הייחוד שלו שהוא יוצר סינון אופטימאלי של אור, ולכן נהוג להציב אותו בפתחים שמוצבים באופן ישיר מול השמש.

קפלים – כמות הבד שאנחנו נשתמש, ייקבע את כמות הקפלים שיהיה בוילון. אנחנו יכולים למצוא קפלים מסוגים שונים המגיעים בצורות מגוונות.

רומאי – וילון פופולארי מאוד, הכולל בד תפור שניתן לעלות אותו, בהתאם לכמות התפרים בו. כשמורידים את הוילון, כל הבד נפרש על גבי השטח עליו הוא מונח.

רינגים – וילון בד אשר נתפר עם טבעות מיוחדות אל המוט. בניגוד לוילון לולאות, לא ניתן להפריד בין הוילון למוט, למרות הטבעות.

רשת –  וילון אשר מורכב מבד רשת ולא בד אחיד. נחשב מאוד אפקטיבי לסינון קרינת השמש וכן מאפשר להסתכל מבעדו החוצה.

שלב מחורר – תריס הכולל שלבים מחוררים, לרוב שלבי אלומיניום, בעיצובים מגוונים. אלה יוצרים אפשרות ליהנות מהצללה באמצעות החירור.

שלב עץ – שלבים אשר מתאימים לתריס ונציאני. מגיעים בגדלים שונים ונהוג להתאים אותם לעיצוב הכולל של החדר.